TRÉNING

Pri tréningoch v ICON Speedfitness studiu používame inteligentné prístroje zn. miha bodytec (Made in Germany), ktoré pracujú na princípe technológie EMS. Jedinečné schopnosti prístroja boli v roku 2009 odmenené Cenou za inováciu. (http://www.spoteo.de/nachrichten/nachricht_559_0_Einzigartig--EMS-Training-mit-miha-bodytec.html)

Na tréningy prichádzajú hostia na základe predchádzajúceho objednania sa. Štandardný tréningový vstup trvá cca 45 minút. Samotný tréning trvá 20 minút, výber tréningových programov certifikovaným osobným trénerom a ich kombinácia závisí od individuálnych potrieb a cieľov klienta.

Prvý tréning, teda tzv. „skúšobný tréning“ je zameraný na zistenie fyzického stavu, zaťažiteľnosti hosťa, na zistenie jeho predchádzajúcich športových aktivít a prípadných problémov s kĺbmi, chrbticou, alebo iných zdravotných problémov, ktoré musíme mať počas všetkých ďalších tréningov na zreteli.

Pred tréningom Speedfitness® hosťom podávame izotonický športový nápoj. Na tréning si hostia oblečú čistý, hygienický bavlnený odev miha bodytec, na ktorý príde vesta s elektródami, popruhy na ramená, nohy a zadok. Obliekanie zaberie len 1 – 2 minúty. Vesta s elektródami a popruhy musia všade tesne priliehať k telu.

Tréning sa začne zaujatím základnej polohy, do ktorej sa hosť musí postaviť počas impulzov. Sťah svalu trvá 4 sekundy, po ňom nasleduje rovnako dlhý oddych. Hostia po jednom – dvoch taktoch vycítia rytmus a po počiatočnom nezvyklom pocite sťahovania svalov si naň čoskoro zvyknú a obľúbia si ho. Tréning môže mať aktívnu aj pasívnu formu.

Rad cvikov zostavujeme individuálne, cviky vopred predvádzame hosťom a následne korigujeme pohyby, držanie tela, aby boli cviky správne vykonané. Škála cvikov, ich náročnosť a intenzita závisí od kondície a cieľov klienta. Elektrické impulzy nie sú koncentrované v jednom bode, ale sú rovnomerne rozložené po celom povrchu elektródy a aktivujú celú svalovú skupinu. Intenzita impulzov sa dá nastaviť samostatne pre každú svalovú skupinu. Po 20 minútach sa hostia budú cítiť ako po jeden a pol až dvojhodinovom tvrdom tréningu v posilňovni.

Po tréningu ponúkneme hosťom chutný bielkovinový nápoj a kým ho pripravíme, hosť má k dispozícii uterák a možnosť sprchy. Potom sa dohodneme na nasledujúcom termíne, ktorý môže byť najskôr po uplynutí 36 - 48 hodinového oddychu potrebného na regeneráciu svalstva.

V ICON Speedfitness studiu ponúkame individuálne aj párové tréningy.

Na dosiahnutie očakávaných výsledkov má vplyv  i správna životospráva, upravený pitný a stravovací režim.

 © Všetky práva vyhradené - www.iconspeedfitness.sk

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM