TECHNOLÓGIA EMS

Technológia EMS bola pôvodne vyvinutá a používaná  na rýchlu regeneráciu atrofovaného (ochabnutého) svalstva kozmonautov po návrate z kozmu. Neskôr ju prevzal ruský vrcholový šport na svoje vlastné ciele. V 90-tych rokoch nemecký inžinieri vyvinuli novú generáciu prístrojov EMS, ktoré sa v širokom okruhu rozšírili nielen vo vrcholovom športe a  rehabilitácii, ale aj v oblasti fitness, beauty a tzv. oblasti „well aging“.

Technológia EMS spočíva vo využívaní elektrického prúdu (v sile veľmi bezpečnej pre človeka) k nízkofrekvenčnému dráždeniu nervových buniek vo svaloch. Aplikovanie technológie vychádza zo schopnosti ľudského tela viesť elektrický prúd. Najnovšia generácia prístrojov EMS, a teda aj Speedfitness®, napína svaly striedavým prúdom nízkej intenzity, čo je nielen bezpečné, ale aj mimoriadne efektívne.

Špecifické vplyvy závisia od vybranej frekvencie (programu):

  • 7 Hz: znamená 7 sťahov svalu za sekundu. Priaznivým účinkom je stimulácia lymfatického a krvného obehu a látkovej premeny (Anticelulitídny program)
  • 85 Hz: 85 sťahov za sekundu. Optimálny stimul pre priečne pruhované svalstvo (Kondičný silový program)
  • 100 Hz: 100 sťahov svalov za sekundu. Priaznivým účinkom je uvoľnenie svalov a tlmenie bolesti (Body relax program)

Elektrické impulzy zasahujúce celé telo vyvolávajú také intenzívne sťahy svalov, ktoré by bolo ťažké dosiahnuť len pomocou koncentrácie a ručných činiek. 15 – 20 minút čistej svalovej práce, čoho výsledkom je aj viacdňové spaľovanie kalórií, znižovanie hmotnosti, zlepšenie stupňa celulitídy, zlepšenie celkovej nálady, znižovanie bolestivosti, zvyšovanie kondície, vytrvalosti a rýchlosti.

Cvičte efektívnejšie   –  s pomocou EMS      

Elektrická stimulácia svalov (EMS) pre tréning celého tela je revolúciou v oblasti fitness. Prináša efektívnejšie cvičenie bez vedľajších účinkov, bez zaťažovania kĺbov, šliach a chrbtice.

Technológia EMS umožňuje vášmu telu vykonávať silnejšie a intenzívnejšie svalové kontrakcie, ktoré na rozdiel od tradičného cvičenia prenikajú aj do hlbšie položených svalov (napr. svaly panvového dna, oporné svalstvo chrbtice).

U tradičného cvičenia váš mozog prostredníctvom nervových vzruchov dáva signál svalom, aby sa stiahli a spôsobili pohyb. Rovnakým spôsobom kontrakciu svalov aktivuje EMS, len omnoho efektívnejšie aj prostredníctvom vonkajších impulzov. Sval rozdiel nepozná, ale posilňuje účinnejšie.

Práve preto tréning Speedfitness® kombinuje prirodzený aktívny tréning spolu s externou elektrickou stimuláciou svalov. Tá optimalizuje zaťaženie pre rôzne svalové skupiny, čo prináša viditeľné výsledky v omnoho kratšej dobe.

Vďaka synchronnému rozloženiu zaťaženia svalov dokáže EMS aktivovať zároveň oba protiľahlé svaly – cvičíte tak napríklad triceps i biceps v jednom cviku.

Intenzita nemá hranice – iba Váš vlastný limit zaťažiteľnosti!© Všetky práva vyhradené - www.iconspeedfitness.sk

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM